Logo

NicePlace piešķirts kultūras mantojuma Gada balvas Atzinības raksts
9. 09. PLKST. 11:08

9. septembrī plkst. 17 ēku kompleksa „Trīs brāļi” pagalmā Rīgā, M. Pils ielā 19 tika paziņoti Gada Balvas laureāti, kas ieguva tradicionālo marmora ķieģeli un naudas balvu par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2008. līdz 2011. gadam piecās nominācijās − par kultūras mantojuma izpēti, kultūras mantojuma popularizēšanu, kultūras mantojuma restaurāciju, labākajam kultūras pieminekļa saimniekam un Lielo Gada balvu mantojumā. Līdztekus galvenajām balvām katrā nominācijā tika pasniegti arī Atzinības raksti.

 

NicePlace bija tas gods saņemt ielūgumu uz pasākumu ar sekojošu pavadrakstu: novērtējot Jūsu ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā, priecājamies paziņot, ka Jums piešķirts Kultūras mantojuma Gada balvas Atzinības raksts nominācijā „Popularizēšana” par kultūras mantojuma modernu popularizēšanu.

 

Saņemot mūsu darbības novērtējumu, Zane teica: mēs jūtamies ļoti pagodināti, saņemot šo Atzinības rakstu, kas NicePlace padara līdzvērtīgu tādiem smagsvariem, kas nodarbojas ar kultūras mantojumu, kā restaurātoriem, pētniekiem, apsaimniekotājiem. Liels paldies Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam un ne tikai par to, ka mums ir pieejami viņu teju neierobežotie krājumi, bet arī par cilvēku atsaucību un ieinteresētību mūsu darāmajā. Un, ja mēdz teikt, ka Harijs Poters ir izprovocējis bērnus atkal lasīt, NicePlace cer, ka mēs ar saviem ražojumiem provocējam cilvēkus dziļāk ielūkoties mūsu kultūras mantojumā un uzzināt par to vairāk.

 

NicePlace apsveic visus galveno balvu un Atzinības rakstu ieguvējus!

 

Kultūras mantojuma Gada balvu izvērtēja profesionāla un kompetenta žūrija un piešķīra par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2008.−2011.gadam piecās nominācijās: par kultūras mantojuma izpēti, kultūras mantojuma popularizēšanu, kultūras mantojuma restaurāciju, labākajam kultūras pieminekļa saimniekam un Lielo Gada balvu mantojumā. Tika izvirzīta arī īpaša balva par mecenātismu, kā arī atsevišķi atzinības raksti par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā. Kultūras mantojuma Gada balva ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē, ko rīko biedrība ICOMOS Latvija, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un UNESCO Latvijas Nacionālās komisija, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam.

 

Lasiet plašāk www.diena.lv

 

 

kulturas mantojuma Gada balva kulturas mantojuma Gada balva kulturas mantojuma Gada balva