Logo

Baltā nakts NicePlace
13. 09. PLKST. 09:09

Baltās nakts pasākuma „PIKNIKS: iluzorās vīzijas” (īsfilmu kinoteātri) ietvaros pie NicePlace veikala Vecrīgā demonstrējām trīs dokumentālās filmas par lībiešiem un viņu dzīves telpu.

 

Režisoru Vääri, Vist, Mosolainen, Nõmberg Igaunijas televīzijā veidoto filmu „Liivirannal” (Lībiešu krastā, 1966'.

 

Andra Slapiņa diplomdarbu (Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūtā) − dokumentālo filmu „Līvu dziesmas” (1976), 21’.

 

Māras Zirnītes filmu „Aizslēgtais krasts” (2009), 50’.

 

Tā kā naktis jau ir īsti rudenīgi vēsas, apmeklētājus cienājām ar karstu brūkleņu-ābolu dzērienu. Zane sestdienas rītā Lilastes mežos lasīja ogas, Valts grieza ābolus. Pavisam godīgi!

 

Paldies visiem, kas atnāca skatīties − apzināmies, ka mūsu pasākums bija ļoti specifisks :) Tā kā demonstrāciju beidzām 00.45 − nedaudz agrāk kā iecerēts, atvainojamies, ja kāds palika neredzējis, jo šķita, ka tobrīd visi gribētāji filmas jau ir noskatījušies.

 

Paldies par iespēju demonstrēt filmas Mārai Zirnītei (Latvijas mutvārdu vēstures pētnieku asociācija „Dzīvesstāsts”), Jānim Dambītim (SIA „Kolkasrags”), Starptautiskajai Lībiešu draugu biedrībai un Līvõ Kultūr Sidām (Lībiešu kultūras centram), un par ideju − Gintai Ernštreitei.