Logo

Izdota Mārtiņa Freimaņa grāmata, kuras tapšanu atbalstījis NicePlace
10. 11. PLKST. 17:23

Mārtiņdienā Aizputē un Rīgā tika atvērta Mārtiņa Freimaņa otrā, viņa dzīves laikā iecerētā, bet izdot nepaspētā, grāmata „Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata” jeb „Kāda mākslinieka piezīmes uz paša sarakstītas grāmatas lapaspušu malām par to, kā top tā saucamā māksla”.

 

Grāmatu Mārtiņš bija plānojis jau sen, arī manuskripts daļēji bija jau sagatavots, taču to izdot viņš nepaspēja. Ciešā sadarbībā ar Mārtiņa draugiem, krājums izveidots atbilstoši autora iecerei – līdzās dzejas rindām lasāma arī Mārtiņa un viņa draugu dienasgrāmata.

 

Grāmatu izdevis Mārtiņa Freimaņa fonds ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un mūsu − NicePlace − atbalstu. NicePlace atbalsts izpaužas tādējādi, ka grāmatas māksliniece ir Zane Ernštreite, kuru Mārtiņš pats savai grāmatai jau bija izvēlējies. Viņa šo grāmatu arī uztaisīja. Bez atlīdzības, vienkārši tāpat − cilvēkam, kurš bija draugs un prata draudzēties. Zināmā mērā paturot prātā Mārtiņa teiktos vārdus, kas tagad ir viens no izceltajiem grāmatas vadmotīviem: „Nenovērtē savus draugus par zemu, beigās var izrādīties, ka viņi patiešām ir tavi draugi”. Ieņēmumi no grāmatas pārdošanas tiks ieguldīti Mārtiņa Freimaņa fonda projektos.

 

 

freimaņa grāmatafreimaņa grāmatafreimaņa grāmatafreimaņa grāmata