Logo

Pirmie rezultāti bērnu zīmējumu konkursā
18. 11. PLKST. 21:13

Latvijas valsts dzimšanas dienā, 18. novembrī, Cēsu Tūrisma informācijas centrā tika atklāta Cēsu pilsētas un novada bērnu zīmējumu izstāde „Mana Latvija”. Izstādē, kas Lāčplēša dienā jau bija apskatāma Rīgas pilī, redzami 90 bērnu zīmējumi, kas tapa NicePlace sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM) organizētajā zīmēšanas darbnīcā-konkursā skolēnu rudens brīvdienās Cēsīs.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 1. decembrim, bet no 18.−21. novembrim apmeklētāji varēs balsot par sev tīkamāko bērnu zīmējumu, tādējādi palīdzot mums − NicePlace − izlemt, kuri astoņi darbiņi pārtaps patriotisko pastkaršu sērijā un priecēs Latvijas iedzīvotājus un viesus. Atgādinām, ka astoņu darbu izvēlē summēsies vairāki vērtējumi − izstāžu apmeklētāju, DELFI portāla balsotāju, atsevišķu personu un mūsu pašu − NicePlace − izvēle.

 

Izstādes atklāšanā bērnus sagaidīja pārsteigums. Visus darbus bija apskatījis un novērtējis Valsts Prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu, un četriem bērniem, kuru darbi viņiem bija šķituši īpaši jauki un ar mīlestību pret savu valsti piesātināti, kā dāvana tika pasniegtas grāmatas „Latvijas ģerboņi. Valsts, pilsētu un teritoriālā heraldika”.

 

Bet tas nebija vienīgais vērtējums, kas tapa zināms jau izstādes atklāšanā. Zīmējumus aplūkojis un izvērtējis bija arī LNVM direktors Arnis Radiņš, un arī viņa favorītiem tika dāvinātas grāmatas − „Latviešu tautas tērpi. Vidzeme”.

 

Valsts pirmā pāra un Radiņa kunga dāvinājumu bērniem uz Cēsīm bija atvedusi LNVM Izstāžu un muzejpedagoģijas departamenta vadītāja Ilze Jākobsone. Izstādes atvēršanā runu teica Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Zane no NicePlace. Mēs domājam, ka šis bija jauks veids kā bagātināt svētku dienu ar pozitīvām emocijām, sniedzot tās citiem un gūstot arī pašiem.

 

 

Linda Tetere, 9 gadiStella Bērziņa, 11 gadiMarkuss Brambergs (9 gadi)Diāna Paula Upmale (10 gadi)

 

Kristians Kociņš, 8 gadiElīza Voitkēviča, 12 gadiKristaps Kalniņš, 9 gadi