Logo

Ar NicePlace līdzdalību tapuši radoši suvenīri Kultūras ministrijai
15. 03. PLKST. 13:27

2014. gada decembra sākumā Kultūras Ministrija mūsu mākslinieci Zani Ernštreiti piesaistīja projektam, kur viņas uzdevums bija "glābt" jau aizsāktu ideju. Sīkumos neiedziļināsimies, bet ar Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas līdzdalību Zanes domu gājiens pārtapa jaukā piemiņas veltē Kultūras Ministrijas organizēto konferenču, kas notiek Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē ietvaros, viesiem.

Citāts no preses relīzes:

"Ar zīmola “NicePlace” dizaineres Zanes Ernštreites iesaisti ir radīts dizaina koncepts piespraudei, kuru realizēja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji. Tās ir koka piespraudes 0,5 cm biezā koka ripā, ar dabisku mizu apkārt, kurā tika izurbti caurumi pēc izveidotā šablona, un tajos izšūta kāda senlatviešu zīme – Saules zīme vai Austras koks. Ar šo suvenīru LR Kultūras ministrija vēlas arī pavēstīt par Latvijas jauniešu potenciālu radošo industriju attīstībā un seno latvisko tradīciju aktualizēšanu mūsdienās.

“LR Kultūras ministrija, kas organizē šo kampaņu, mūs uzrunājusi kā uzticamu partneri, kuram var deliģēt šāda suvenīra izgatavošanu. Mūsu skolai tā ir laba atpazīstamība, jo ir radīts arī reklāmas video. Paveiktais darbs ir mūsu spēju apliecināšanas process un mums ir pamats justies gandarītiem par paveikto. Ne katra skola ir tik fleksibla, lai spētu mācību procesā integrēt šādu piedāvājumu,” uzsver Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Smaida Rubeze.

Pie koka piespraužu izgatavošanas strādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Metāla izstrādājumu dizaina, Koka izstrādājumu dizaina un Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmu audzēkņi un pasniedzēji. Bija nepieciešams sagriezt un ietonēt koka pamatnes, izurbt caurumus atbilstoši šablonam, izšūt rakstus, sagatavot brošas aizmuguri un izveidot aizdari.

Šobrīd liela daļa piespraudes jau uzdāvinātas, tomēr gaidāmas vēl aktivitātes, kurās pie pastkartes veida pamatnes piestiprinātās piespraudes kopā ar nelielu senlatviešu zīmes aprakstu, kā arī atsauci uz autoriem, tiks dāvinātas jaunajiem īpašniekiem."

Īpašs paldies Sintijai Lasei (KM) un LDMV direktorei Smaidai Rubezei par pozitīvo sadarbību un ieguldīto enerģiju!

Attēli: KM, LDMV, NicePlace