Logo

Piedalies 8 jaukāko zīmējumu izvēlē arī tu!
4. 11. PLKST. 18:35

Jau ziņojām, ka skolnieku rudens brīvdienās NicePlace sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju rīkoja zīmēšanas darbnīcas-konkursu bērniem „Mana Latvija”, kura galarezultātā taps 8 patriotisko pastkaršu sērija, kas papildinās jau esošo NicePlace pastkaršu klāstu.

 

Zīmējumu tapšana ir noticis fakts un tagad visiem − arī mums − jāapbruņojas ar pacietību un jāgaida abas izstādes un balsojuma rezultāti. Tā kā tapušie darbi ir ļoti interesanti un skaisti, izvēlēties astoņus, kas pārtaps pastkartēs, nebūs vienkārši. Tāpēc NicePlace priecājas, ka tas nav jāizlemj tikai mums pašiem, bet talkā nāks arī izstāžu un portāla DELFI apmeklētāju vērtējums. Jā, tas ir jaunums vērtēšanas sistēmā − portāla DELFI līdzdalība. Ar viņu atbalstu darbus apskatīt un vērtēt no 8. līdz 21. novembrim var arī internetā.

 

Prieks, ka atsaucība no bērnu puses bija tik liela. Pat necerēti liela. Plānoto 75 bērnu skaits pieauga līdz 90, un tomēr vēl gribētāji palika ārpus saraksta. Bija ļoti interesanti redzēt, kā stāstījums par Latvijas tapšanas vēsturi un valsts simboliem atspoguļojās bērnu darbos – reizēm tika vizualizēta pat atsevišķa frāze vai caur personīgo redzējumu transformēts fotogrāfijas fragments. Zane, kura vadīja nodarbības, atzina, ka strādāt ar bērniem bijis ļoti iedvesmojoši, jo viņiem, īpaši mazākajiem, darbu radīšanā vairāk darbojas emocijas un mazāk analītiska prāta klātbūtne.

 

NicePlace ir gandarīti par sadarbību ar „Cēsu Kultūras un tūrisma centru” un cer, ka šāds konkurss, gatavojoties nozīmīgākajiem valsts svētkiem, turpmāk kļūs par ikgadēju tradīciju un tā norisē varētu iesaistīsies arī citi Latvijas novadi. Paldies katras dienas „teicējiem” − Astrai Burbickai, Valdim Kuzminam un Gundaram Kalniņam! Paldies Rutai Krastiņai, Andrai Magonei un Daigai Janševskai par palīdzību konkursa organizēšanā no Cēsu puses. Īpašs paldies Cēsu Izstāžu nama vadītājai Natai Livinskai par rūpēm gan par organizatoriem, gan dalībniekiem. Un, protams, paldies visiem 90 bērniem, viņu vecākiem un abām skolotājām, kas atveda savus audzēkņus, jo bez viņiem konkursa vienkārši nebūtu.

 

Atgādinām, ka zīmējumus varēs apskatīt divās izstādēs – 11. novembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgas pilī ekspresizstādes veidā, iekļaujot to vispārējā 11. novembrim – Lāčplēša dienai – veltīto pasākumu virknē Rīgas pilī. Tālāk izstāde ceļos atpakaļ uz Cēsīm, kur Cēsu pils apmeklētāju centrā tiks atvērta valsts svētkos 18. novembrī un ilgs līdz 1. decembrim. Izstāžu laikā (Rīgā – 11. novembrī un Cēsīs no 18. līdz 21. novembrim) apmeklētājiem būs iespēja balsot par zīmējumiem. Rezultāti tiks paziņoti Cēsīs izstādes nobeiguma dienā – 1. decembrī plkst. 17.00.

 

Zīmēšanas konkursu atbalsta SIA „Papīrfabrika „Līgatne””. Balsošanu internetā nodrošina interneta portāls DELFI.

 

Aplūko tapušos zīmējumus un piedalies to novērtēšanā arī tu!  

foto.delfi.lv

 

 

 

 

zīmēšanas konkursszīmēšanas konkursszīmēšanas konkursszīmēšanas konkursszīmēšanas konkurss