Logo

Krūžu paliktņu papildinājums ir klāt!
13. 11. PLKST. 09:56

Apsolītie krūžu (vai glāžu − tas pēc pielietojuma specifikas) paliktņi ir nonākuši NicePlace sortimentā. No jauna tapis latvisko brunču sešinieks, katram kultūrvēsturiskajam novadam − Kurzemei, Zemgalei, Vidzemei, Augšzemei, Latgalei − NicePlace kopā ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas darbiniecēm ir izvēlējušies kādu no raksturīgākajiem brunču auduma piemēriem. Sestais ir ir uz Kurzemes lībisko daļu attiecināms. Šie paliktņi ir kantaini ar noapaļotiem stūriem.

 

Otrs, apaļo paliktņu, sešinieks nav tik viendabīgs: te vienkopus savākti dažādi apaļā laukumā izvietojami etnogrāfiski interesanti motīvi − pirkstaiņa un matu lentes fragments, derību sakta, keramiķa Jēkaba Drandas šķivis un ar stikla pērlēm izšūts paliktnis. Pēc ilgāka pārtraukuma otru tirāžu piedzīvojis pircēju iemīļotais paliktnis ar 1831. gadā tapušo akvareli ar ziediem.

 

Lai krūžu paliktņi ilgāk kalpotu savam praktiskajam mērķim, tie no abām pusēm ir pārklāti ar matētu laminātu, kas aizsargā no mitruma. Paliktņu otrajā pusē ir informācija par attēlu latviešu un angļu valodā.

 

Visus NicePlace sortimentā esošos krūžu (glāžu) paliktņus skatiet šeit.

 

 

paliktni paliktni paliktni paliktni paliktni paliktni

paliktni paliktni paliktni paliktni paliktni paliktni