Logo

NicePlace Lācplēša dienas pasākumos Rīgas pilī
7. 11. PLKST. 12:00

NicePlace arī šogad ir pagodināti ar uzaicinājumu piedalīties Lāčplēša dienas svētku pasākumos, ko rīko Latvijas Nacionālais vēstures muzejs sadarbībā ar Valsts Prezidenta kanceleju.Sadarbības partneri ir arī Nacionālie bruņotie spēki un Latvijas Televīzijas 1. kanāls.

 

Tikai šajā dienā no 9.00 līdz 20.00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgas pils 3. stāvā apskatāma izstāde „Lāčplēša Kara ordenis”, kuras galvenais eksponāts kopš 1988. gada ir mūsdienās Latvijā vienīgais zināmais pilnais Lāčplēša Kara ordeņa komplekts − ģenerāļa Jāņa Baloža (1881−1965) apbalvojumi, kas glabājas muzeja krājumā. Izstādē atspoguļota Lāčplēša Kara ordeņa un ordeņa kavalieru biedrības vēsture. Ieeja bez maksas.

 

Vakarā Rīgas pils pagalmā norisināsies svētku pasākums, un vārti apmeklētājiem tiks vērti plkst. 20.00. Ciemiņi vakara gaitā varēs klausīties Salaspils jauktā kora „Lōja”, jauktā kora „Balsis”, Salacgrīvas novada Liepupes pagasta kora „Pernigele” un Latvijas Universitātes absolventu kora „Jubilate” dziedājumu. Uz pils sienas tiks demonstrētas vēsturiskas fotogrāfijas par Brīvības cīņām un Brāļu kapu kompleksa izveidošanu. Atbalstot Rīgas Latviešu biedrības, Nacionālās kultūras attīstības fonda valdes priekšsēdētājas Mirdzas Stirnas un LTV1 iniciatīvu, pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi Brāļu kapu renovācijai. Pasākumā piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš. Jaunsargi pasākuma apmeklētājiem dalīs sarkanbaltsarkanās lentītes un cienās ar siltu tēju. Tāpat kā citus gadus, pagalmā varēs sildīties pie ugunskura.

 

Visas dienas garumā, līdz pat 23.00, LNVM un vakarā pils pagalmā būsim sastopami arī mēs – NicePlace – piedāvājot muzeja apmeklētājiem iegādāties un arī nosūtīt pa pastu tieši Lāčplēša dienai un valsts dibināšanas gadadienai veltītās pastkartes. Jo Lāčplēša diena ir ne tikai Brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas diena, bet arī Uzvaras diena, kad ļaudis viens otru apsveic svētkos.

 

Arī NicePlace Lāčplēša dienā vāks ziedojumus Brāļu kapu kompleksa galvenās sienas atjaunošanai. Pret ziedojumu varēs saņemt kādu no pagājušajā gadā par godu valsts svētkiem organizētā zīmēšanas konkursa Cēsu novada bērniem rezultātā tapušajām 8 pastkartītēm ar zīmējumiem par tēmu „Mana Latvija”.

 

Stella Bērziņa, 11 gadiAlise Blūma (11 gadi)Markuss Brambergs (9 gadi)Una Dombrovska, 9 gadi

 

Kristians Kociņš, 8 gadiDiāna Paula Upmale (10 gadi)Elīza Voitkeviča, 12 gadiAnnemarija Volfa (9 gadi)