Logo

Lācplēša diena bildēs
12. 11. PLKST. 10:57

Tiem, kuri nav rīdzinieki, vai tiem, kuriem nesanāca pašiem Lāčplēša dienā pabūt Daugavmalā, un arī tiem, kuriem gribās vēlreiz pakavēties brīnišķīgā vakara noskaņās, piedāvājam nelielu bilžu reportāžu no Rīgas pils.

 

Astoņos vakarā pils vārtus vēra Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš un, jāsaka, ka, neraugoties uz plašo svētku programmu arī daudzviet citur, cilvēki bija sapulcējušies kuplā skaitā. Ciemiņi vakara gaitā varēja klausīties Salaspils jauktā kora „Lōja”, jauktā kora „Balsis”, Salacgrīvas novada Liepupes pagasta kora „Pernigele” un Latvijas Universitātes absolventu kora „Jubilate” dziedājumu. Uz pils sienas tika demonstrētas vēsturiskas fotogrāfijas par Brīvības cīņām un Brāļu kapu kompleksa izveidošanu. Pasākumā piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš. Jaunsargi pasākuma apmeklētājiem dalīja sarkanbaltsarkanās lentītes. Nacionālie bruņotie spēki cienāja ar siltu „Kalniņa mammas tēju”. Tēju saldināja Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzes garīdznieka Pjotra Požidajeva pasākumam ziedotie 40 litri medus kopā ar ceptuves „Lāči” maizi. Pagalmā līksmi sprēgāja ugunskurs. Un mēs – NicePlace – piedāvājām iegādāties un arī nosūtīt pa pastu tieši Lāčplēša dienai un valsts dibināšanas gadadienai veltītās pastkartes, kā arī vācām ziedojumus Brāļu kapu kompleksa galvenās sienas atjaunošanai. Kad bija izskanējuši Pils pagalma svētku programmā iekļautie oficiālie dzidājumi, cilvēki vēl nesteidzās doties prom un dziedāšanas stafeti pārnēma jauniešu četrotne. Paldies viņiem par jauko vakara izskaņu!

 

Bet pils sienas piekājē jau no pēcpusdienas sāka plesties svecīšu jūra. Ja pirms pasākuma Pils pagalmā, kad savu gaismas artavu Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņai nolika NicePlace, gaismas josla vēl bija pieticīga, tad ap pusnakti tie bija īsti gaismas pali. Brīnumskaista un sirdi iesildoša tradīcija, kas, cerams, neizzudīs un uzturēs dzīvu to cilvēku piemiņu, kas cīnījās un atdeva savas dzīvības par to, lai musm būtu sava valsts.

 

 

lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011

lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011

lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011 lachplesha diena 2011