Logo

NicePlace piedalās gadatirgū Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā
31. 05. PLKST. 18:56

NicePlace lielajam gadskārtējam Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (LEBM) notiekošajam gadatirgum gatavojas ļoti nopietni, un sadarbībā ar muzeja darbiniekiem ir tapusi pastkaršu sērija. Piecās pastkartēs esam centušies iespējami aptvert visu muzeja specifiku: apskates objektus un aktivitātes − amatu demonstrācijas, pasākumus un citus interesantus notikumus.

 

Protams, ir naivi iedomāties, ka tas iespējams, ņemot vērā, ka muzeja 87 ha teritorijā apskatāmi vairāk nekā 100 tautas celtniecības objekti no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem! Tāpēc šī sērija nākotnē noteikti tiks papildināta. No atsevišķiem apskates objektiem gods tapt reproducētai pirmajai tika piešķirts, mūsuprāt, ļoti skaistajai Usmas baznīcai.

 

Arī NicePlace blociņi, kas pilnībā izgatavoti no Līgatnes papīrfabrikā no atkārtoti pārstrādātām izejvielām ražotā papīra, tagad rotāti ar diva veida košām ar LEBM tēmu saistītām uzlīmēm: uz vienas redzamas muzeja ēkas dažādos gadalaikos, uz otras − muzejā notiekošo gadskārtu ieražu skati. Blociņu izmērs ir 150x130 mm un savus pierakstus varat veikt uz 80 lappusēm.

 

Izmantotās fotogrāfijas ir no LEBM arhīva, un NicePlace nopelns ir to atlasīšana, kompozicionāla izkārtošana un priekšmetu izgatavošana.

 

Tātad, jādomā, visi, izlasot šo ziņu saprata, ka NicePlace 2. un 3. jūnijā būs sastopams gadatirgū. Mēs būsim iekārtojušies grāmatu galā. Nāciet ciemos! NicePlace izstrādājumi būs pārstāvēti visai plaši, nule kā ar LEBM sadarbībā tapušās lietas ieskaitot :)

 

 

LEBM ēku kopskatsLEBM iekšskatu kopskatsLEBM amatu kopskatsLEBM pasākumu kopskats

 

LEBM Usmas baznīcaLEBM blociņiLEBM gadatirgus