Logo

NicePlace aicina uz krāšņākajiem Livonijas svētkiem Cēsīs un Āraišos
5. 05. PLKST. 13:28

NicePlace, kā vieni no ilggadējiem viduslaiku aktivitāšu atbalstītājiem, visus interesantu, izglītojošu un aktīvu brīvdienu tīkotājus aicina uz krāšņākajiem šā gada Livonijas svētkiem divu dienu garumā − Pils dienu Wendenē (Cēsīs) un Dabas dienu Āraišos.

 

21. maijā Cēsu viduslaiku pils dārzā un 22. maijā Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā norisināsies ikgadējie Livonijas svētki. Svētku programma šogad ir tematiski sadalīta divās daļās, piemeklējot katrai norisei atbilstošāko norises vietu: sestdienā, 21. maijā, Cēsu pils kļūs par oāzi viduslaiku mākslai, amatu prasmēm, mūzikai un bruņniecības izklaidēm; savukārt, svētdien, 22. maijā, dūdu, kara bungu un bruņotu vīru balsis, viduslaiku kara mākslas lietpratējiem no visas Baltijas tiekoties pirmajā autentiskajā cietokšņa ieņemšanas kaujā, ieskanēsies Āraišos. Ezerpils savus vārtus vērs dzīvās vēstures kopām, senais ciemats un tā apkārtne atdzīvosies senlaiku amatnieku, tirgotāju un zemnieku ritmā. Šie būs gada krāšņākie viduslaiku svētki Latvijā, − tie iedvesmos un priecēs, sniedzot iespēju gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem baudīt, izgaršot, izjust un izzināt mūsu kopējās dzimtenes vēsturi.

 

Svētku ietvaros viduslaiku Livonijas ainas abas dienas filmēs Māra Ozoliņa topošās dokumentālās spēlfilmas „Latvieši” filmēšanas grupa. Āraišos RADIO NABA veidos tiešo ētera reportāžu no kaujas lauka.

 

Ieejas biļešu cenas visai dienai Cēsīs:

Pieaugušajiem: Ls 4.00; pensionāriem, skolniekiem: Ls 2.00; ģimenes biļete: Ls 8.00;

bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja par brīvu

 

Ieejas biļešu cenas visai dienai Āraišos:

Pieaugušajiem: Ls 2.00; pensionāriem, skolniekiem: Ls 1.00; ģimenes biļete: Ls 5.00

„Geidānmuižā” − ieeja par ziedojumiem.

 

Detalizētu programmu skatiet  šeit.

 


Livonijas svētki

Mēs − NicePlace − kā vieni no viduslaiku aktivitāšu atbalstītājiem, visus interesantu un aktīvu brīvdienu tīkotājus aicinām uz Livonijas dienām Wendenē (Cēsīs).


 


Šogad svētki būs nevis kā ierasts − otrajā jūnija nedēļas nogalē, bet jau šajā sestdienā, svētdienā − 29. un 30. maijā.


 


Sestdien jau no plkst. 10.00 un svētdien no plkst. 11.00 Cēsu pils dārzā un arī pašā pilī skanēs viduslaiku pils un priekšpils mūzika, varēsiet piedalīties „Livonijas strēlnieka” balvas izcīņa lokšaušanā un spēka un veiklības sacensībās, noskatīties zobencīņas sacensības smagi bruņotiem vīriem un kaujas uz pils tilta, izkustināt kājas viduslaiku dejās un savu varēšanu pārbaudīt alus dzeršanas sacensībās. Skatītāju acu priekšā notiks akmens metamās mašīnas būve. Un, protams, viduslaiku un tradicionālie amati, tirgus un autentiski viduslaiku ēdieni!


 


Tāpat svētku apmeklētājiem abu dienu garumā būs iespēja iesaistīties dažādās Livonijas vēsturiskajās aktivitātēs – apgūt viduslaiku kaligrāfiju un nosūtīt vēstules no viduslaikiem, Cēsu slavenākā akmeņkaļa Matiasa Jansona vadībā iemācīties un izkalt akmens lodi akmens metamajai mašīnai, vērot un izzināt viduslaiku pils vešerienes amata prasmes, klātbūtnē vērot Cēsu patroneses – Sv. Katrīnas koka tēla veidošanas procesu, ietērpties viduslaiku bruņās un, protams, iesaistīties visās programmā minētajās fiziskajās aktivitātēs.


 


Ieejas biļešu cenas visai dienai:


Pieaugušajiem: Ls 4.00; studentiem: Ls 3.00; pensionāriem, skolniekiem, bērniem: Ls 2.00


 


Detalizētu programmu skatiet  šeit.


 


Gaidām visus Cēsīs! Tieši tā − gaidām, jo arī NicePlace ir paredzējuši kuplināt tirgus placi ar savu klātbūtni :)


 
Livonijas dienas