Logo

NicePlace prezentē jaunās suvenīru sērijas
7. 05. PLKST. 12:11

Vakar, 6. maijā, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja konferenču zālē Rīgas pilī NicePlace atrādīja žurnālistiem un arī pašiem muzeja darbiniekiem divas kopējā sadarbībā tapušās suvenīru līnijas „Latvijas dārgumi” un „No pils uz pili”.

 

Muzeja direktors Arnis Radiņš, aplūkojot plašo suvenīru klāstu, teica, ka nebija ticējis, ka mēs tik īsā laikā paveiksim tik daudz un mums − NicePlace − noteikti esot laba komanda un sadarbības partneri ražošanā.

Nenoliedzam šādu apgalvojumu! Suvenīri tapuši patiešām īsā laika posmā, jo no pirmās tikšanās ar LNMV nav vēl pagājuši pat 2 mēneši. Mēs noteikti nebūtu paspējuši visu izdarīt bez Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītājas Ilzes Jākobsones lielās ieinteresētības, palīdzības un apsviedības, kā arī pārējo LNVM darbinieku atbalsta. Liels paldies no NicePlace puses arī tipopgrāfijas projektu vadītājai Sandrai un Guntaram par tekstila apdrukām.

 

Visi suvenīru līnijas „Latvijas dārgumi” izstrādājumi – pastkartes, grāmatzīmes, krūžu paliktņi, T krekli, tarbas, nozīmītes un magnētiņi – tapuši, izmantojot LNVM ekspozīcijā un krātuvēs esošos materiālus. Šajā līnijā patreiz ir vairāk nekā 80 suvenīru vienību. Savukārt līnijā „No pils uz pili” ietilpst 5 vienības.

 

Kā teica Valts, „Piemiņas lietu kolekcija „Latvijas dārgumi” ir LNVM un NicePlace sadarbības pirmais auglis, kura mērķis ir parādīt Latvijas nezūdošās vērtības. Esam pavēruši tikai nelielu spraugu muzeja neaprakstāmi bagātīgā krājuma durvīs un ļoti ceram, ka mūsu veidotās lietas cilvēkos rosinās vēlmi apmeklēt muzeju, iepazīties ar tā ekspozīciju un Latvijas vēsturi”. Savukārt suvenīru līnija „No pils uz pili” tapusi, gaidot Rīgas pils 500 gadu jubileju, ko svinēsim pēc pieciem gadiem – 2015. gadā.

 

Jaunos „Latvijas dārgumu” sērijas suvenīrus – T kreklus ar stopsaktu un burbuļsaktu pirmais saņēma Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers un viņa dzīvesbiedre Lilita Zatlere. Savukārt pirmais kolekcijas „No pils uz pili” T krekls simboliski nonāca LNVM direktora Arņa Radiņa rokās. Pa eksemplāram no visiem jaunradītajiem suvenīriem pēc prezentācijas tika nodoti LNVM direktora vietniecei krājuma darbā Anitai Meinartei, iekļaušanai muzeja krājumā, un jau ir kļuvuši par vēsturi.

 

Plašākai publikai abu sēriju suvenīri būs pieejami šā gada Muzeju naktī – 15. maijā LNVM telpās Rīgas pilī un pie viņu sadarbības partnera − Cēsu Vēstures un mākslas muzeja − Cēsu pilī.

Visdrīzākajā laikā jaunās lietas būs tirdzniecībā arī pie citiem NicePlace sadarbības partneriem.

 

 

LNVM LNVM LNVM LNVM