Logo

Muzeju nakts ir veiksmīgi aizvadīta!
17. 05. PLKST. 07:36

 Muzeju nakts ir aizvadīta un mūsuprāt ļoti veiksmīgi. Vismaz abās vietās, kur pabija NicePlace.

 

Kā jau rakstījām, Zane šiverēja pa Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Valts − pa Cēsu muzeju.

 

LNVM apmeklētāju bija ļoti, ļoti daudz, ko jo īpaši varēja pamanīt koncentrētās plūsmas sakarībā, jo viņi nāca iekšā pa pils vārtiem un tika strukturizēti vadīti pa vienu maršrutu. Patiešām varu apbrīnot faktu, ka cilvēki garo rindu dēļ nebija nīgri, bet ieinteresēti un pozitīvi. NicePlace bija saistīti ar Muzeju nakts pastu − apmeklētāji varēja iegādāties pastkarti, no turpat esošās Latvijas Pasta minifiliāles to nosūtīt, apzīmogojot ar īpašo Muzeja nakts zīmogu.

 

Pastkartes tiešām tika pirktas, cilvēki ar prieku izmantoja iespēju tās nosūtīt un jāsaka, ka visbiežāk bija dzirdama frāze: „Nosūtam manai/tavai mammai?” Absolūtais pastkaršu hīts bija 1936. gadā izdotās divdesmit latu baknotes reprodukcija. Ar to saistītās emocijas bija visdažādākās, bet pārsvarā cilvēki ar humoru atzīmēja faktu, ka divdesmit latus var iegādāties pa 30 santīmiem un momentāli radās versijas, kam tos nosūtīt. Piemēram, kādam, no kura esi aizņēmies naudu :) Otra pirktākā pastkarte bija 1572. gada Rīgas panorāmas gravīras reprodukcija. No ar muzeju nesaistītajiem NicePlace ražojumiem cilvēki visvairāk iegādājās arī Rīgas panorāmu uz pārstrādātā papīra, sauktu par „Rīga naktī”, kura jau ir piedzīvojusi atkārtotu tirāžu, un šajā pastkaršu sērijā jaunpienākušās − „Latvijas pilsētas” un „Mazo vārdnīcu”.

 

Vispār cilvēlki bija ļoti ieinteresēti par muzeja pastkartēm, vaicāja, kur tās var iegādāties ikdienā, pētīja skaidrojumus par attēliem pastkaršu reversā, uzdeva papildus jautājumus.

 

Savukārt Cēsīs Valts atrādīja jaunos LNVM suvenīrus un noorganizēja ekspreskonkursu ar trim jautājumiem. Publika iesaistījās aktīvi un bija patiešām zinoša, tāpēc konkursa uzvarētāju noteikšanai nācās iesaistīt ekspertus un papildjautājumus :)

 

Paldies LNVM un Cēsu muzejam par NicePlace doto iespēju piedalīties šajā Latvijā tik populārajā pasākumā! Droši vien pēc milzīgā cilvēku pieplūduma sestdienas naktī ikdiena liksies nedaudz pārāk mierīga, bet mēs ticam, ka daļa no šiem cilvēkiem atgriezīsies vēl, pastāstīs par muzejiem saviem draugiem un apmeklētāju skaits tikai un vienīgi pieaugs :)

 

 

LNVM pastkartes pastkartes pastkartes 

muzeju nakts muzeju nakts muzeju nakts muzeju nakts