Logo

NicePlace prezentē jaunos sadarbībā ar LNVM tapušos suvenīrus muzeja „Dauderu” nodaļā
9. 09. PLKST. 13:34

Ceturtdien, 9. septembrī, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja „Dauderu” nodaļā Sarkandaugavā NicePlace iepazīstināja plašāku publiku ar jaunajiem sadarbībā ar LNVM tapušajiem suvenīriem sērijā „Latvijas dārgumi” − kolekciju „Lielvārdes josta”, kalendāru 2011. gadam ar mākslinieka Jāņa Krēsliņa (1865−?) darbiem, kā arī īpašajām „Patriotiskās sērijas” pastkartēm.

 

Turpinot jau 2010. gada pavasarī veiksmīgi iesākto sadarbību ar LNVM, kolekcija „Lielvārdes josta” radīta īpaši etnogrāfes Ilzes Ziņģītes veidotajai izstādei „Patiesība par Lielvārdes jostu?”, kas tika atvērta  LNVM „Dauderu” nodaļā, papildinot jau esošo suvenīru sēriju „Latvijas dārgumi” ar pastkartēm un T krekliem un tarbām, kas apdrukāti ar Lielvārdes jostas motīvu.

 

Publikas vērtējumam NicePlace piedāvā arī kalendāru 2011. gadam ar mākslinieka Jāņa Krēsliņa darbiem – akvareļu un eļļas zīmējumiem, kuros redzami dažādu Latvijas novadu iedzīvotāji tradicionālajos apģērbos. Krēsliņš 1894. un 1895. gadā piedalījās ekspedīcijās, kas vāca priekšmetus Latviešu etnogrāfiskajai izstādei, kuru X Viskrievijas arheoloģiskā kongresa laikā Rīgā organizēja Rīgas Latviešu biedrība, Mākslinieka darbi papildināti ar tajos redzamajiem priekšmetiem no LNVM krājuma un paskaidrojumiem par tiem latviešu un angļu valodā. Kalendārs veidots ciešā sadarbībā ar LNVM speciālistiem un arī bagātina sēriju „Latvijas dārgumi”.

 

Īpašās „Patriotiskās sērijas” pastkartes ietver mākslinieka Anša Cīruļa zīmējumu reprodukcijas un brīvības cīņu fotogrāfijas no LNVM krātuves. Šīs pastkartes tapušas jau valsts svētku –  Lāčplēša dienas un 18. novembra gaidās.

 

Jaunās lietas var iegādāties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja biļešu kasē un pie NicePlace sadarbības partneriem. Jau tagad tos varat aplūkot mūsu mājaslapā.

Suvenīru līnijas „Latvijas dārgumi” jaunumi: www.NicePlace.lv/lv/lietas/lnvm_lat_dargumi

Jaunās „Patriotiskās sērijas” pastkartes: www.NicePlace.lv/lv/lietas/lnvm_pastkartes

 

Paldies LNVM darbiniekiem par ieinteresētību un atbalstu jauno lietu tapšanā, jo vieni paši mēs to nebūtu paveikuši. Liels paldies no NicePlace puses arī tipopgrāfijas projektu vadītājai Sandrai, ar kuru sadarbojāmies jau pavasarī, un Guntaram, kurš ir NicePlace sadarbības partneris jau no paša sākuma, par tekstila apdrukām.

 

Papildus informācija www.lnvm.lv

 

p.s. Zanes un divu LNVM etnogrāfijas speciālistu − Ilzes Ziņģītes un Sanitas Stinkules − sarunu Latvijas Radio 1 saistībā ar no jauna tapušajām lietām varat noklausīties šeit.

 

 

 

kolekcija kolekcija kalendārsAnsis CīrulisLāčplēša ordenis