Logo

NicePlace jubilejas beidzamais stāsts: desmitgades rīts un jubilejas rosinātas pārdomas
14. 06. PLKST. 08:15

Apkopojot NicePlace desmit gadu bilanci, nākas secināt, ka tas joprojām ir palicis laikietilpīga hobija līmenī, jo abi īpašnieki – Zane un Valts Ernštreiti – aizvien aktīvi un pilnvērtīgi darbojas katrs savā profesijā. Zane kā grāmatu māksliniece šo desmit gadu laikā ir radījusi dizainus vairāk kā 40 grāmatām, kā arī veikusi daudzus citus grafiskā dizaina darbus. Valts, savukārt, pilnasinīgi darbojies somugru filoloģijas jomā: izveidojis divas vārdnīcas, līdzdarbojies un pats sarakstījis neskaitāmas grāmatas, tulkojis, vadījis projektus, piedalījies konferencēs utt.

Taču šajos desmit gados gan uz ilgāku, gan uz īsāku laiku NicePlace ir sagādājis darbu 13 cilvēkiem: Maijai, Vivitai (strādāja Laipu ielas veikalā, vēlāk arī ar NicePlace sadarbības partneriem un komplektēja pasūtījumus), Aivitai, Jānim, Sanitai, Kristīnei, Inesei, Līvai, Luīzei un Katei (sezonālajos tirdzniecības punktos Turaidā, Jūrmalā un Rīgā), Zanei, kura vairāk nekā trīs gadus komplektēja un nogādāja adresātiem NicePlace sadarbības partneru pasūtījumus, un Laurim, kurš pārņēma no viņas stafeti 2014. gadā un strādā pie mums joprojām, un ir visai pamatīgi atvieglojis mūsu ikdienu. Toms, kaut arī vairs nebija NicePlace īpašnieks, turpināja pie mums strādāt uz līgumdarbiem, veidojot NicePlace mājaslapu un veicot vēl virkni šāda veida darbu.

Beidzamos divus gadus NicePlace preču piegādi sadarbības partneriem nodrošina Kaspars, un par mūsu grāmatvedību jau no pašiem pirmsākumiem ir rūpējušies Diāna, Ingura un Reinis. Mūsu “štābiņš” – grāmatu un kultūrpreču māja “NicePlaceMansards” – kopš 2013. gada nogales ir bijis darbavieta Ievai, Niko, Diānai, Unai, Annai, Evai un Madarai.

Paldies viņiem visiem!

Kopš 2009. gada nogales esam sadarbojušies ar tipogrāfiju “Dardedze hologrāfija”. Paldies mūsu trijām projektu vadītājām – Sandrai, Evai un Martai. Meitenes, jūs esat lieliskas, pretimnākošas un visu izgatavot gribošas un varošas! Savukārt mūsu kreklu apdrukas šo desmit gadu laikā ir nodrošinājis Sergejs, kurš allaž ir bijis darbos iekrauts, bet ticis galā arī ar visiem mūsu pasūtījumiem.

Paldies arī visiem mūsu sadarbības partneriem – gan tiem, kas izvēlējušies savā uzņēmumā tirgot mūsu produkciju, gan tiem, sadarbībā ar kuriem tapušas mūsu izstrādājumu sērijas – Nacionālajam Vēstures muzejam un Ilzei Jākobsonei personīgi, Latvijas Republikas Saeimai, Jūrmalas pilsētas muzejam un daudziem citiem.

Šo desmit gadu laikā esam centušies iet savu ceļu.

Esam centušies mūsu produkciju ražot Latvijā, jo, dzīvojot ar saukli “Latvija. Nice place”, mums šķita būtiski izmantot vietējos resursus un darbaspēku. Tā mēs arī līdz pat Līgatnes papīrfabrikas slēgšanai gan produkcijai, gan pavadzīmēm un citai dokumentācijai ar prieku izmantojām viņu reciklēto papīru.

Esam centušies būt mainīgi un daudzveidīgi – laimīgā kārtā neesam iestiguši viena dizaina purvā un neesam kļuvušai par “viena hīta” dizaina uzņēmumu.

Esam centušies ar cieņu, bet bez banalitātes un noplicināšanas attiekties pret mūsu kultūras un vēstures mantojumu.

Ar saviem izstrādājumiem esam tiekušies nevis pielāgoties citiem, bet radīt kvalitatīvu un jēgpilnu dizainu, kas stāstītu par Latviju – un tagad ar gandarījumu varam vērot, kā desmit gadu laikā piedāvājums suvenīru jomā ir kļuvis aizvien labāks un interesantāks.

Bet mēs esam skaidri sapratuši arī to, ka Latvijas tirgus ir ļoti neliels un mūsu cienītāju pulks vēl nelielāks. Taču mēs no sirds esam pateicīgi jums visiem un ikvienam personīgi par to, ka esat bijuši kopā ar mums un atbalstījuši mūs visu šo laiku! Vājuma brīžos, kad nesaredzējām jēgu NicePlace darbībai, mūs ir stiprinājusi jūsu interese, atzinība un labie vārdi.

Mūsu sortimentā šo desmit gadu laikā ir bijušas 232 pastkartes un apsveikuma kartītes, 63 apaļie un kantainie krūžu paliktņi, 38 grāmatzīmes, 62 dažādu veidu blociņi, 49 kantainie kartona magnētiņi, 37 dizainu krekli, dāvanu etiķetes, Ziemassvētku rotājumi, aploksnes dāvanu kartēm, dāvanu papīri, lielformāta izdrukas, krūzes, kalendāri un tarbas. Un to visu ar dažiem izņēmumiem ir radījusi, sagatavojusi vai adaptējusi mūsu māksliniece Zane Ernštreite.

Šie ir bijuši lieliski, darbīgi, un izaicinājuma pilni desmit gadi. Paldies vēlreiz mums visiem!

Vienmēr jūsu – NicePlace!