Logo

NicePlace jubilejas stāsts Nr.1
14. 05. PLKST. 18:31

Lietainais laiks tā vien vedina reminiscēties. 14. jūnijā NicePlace apritēs desmitā dibināšanas gadadiena, un šī atlikušā mēneša laikā esam nolēmuši atsaukt atmiņā norises kopš pirmsākumiem paši sev un padalīties tajās arī ar jums.

Ideja veidot suvenīru ražotāju uzņēmumu radās tagadējiem NicePlace īpašniekiem – Zanei un Valtam. Pirms desmit gadiem, lūkojoties uz situāciju Latvijas tirgū, nolēmām, ka trūkst kvalitatīvu, laba dizaina piemiņas velšu par saprātīgu cenu. Nolēmām to labot.

Sākotnēji bijām vairāki dibinātāji, taču pamazām citu darbu un interešu dēļ tie pagāja malā, un palikām trijatā – Zane, Valts un Toms. Bijām trijotne, kas teju ideāli nosedza visu darbības jomu: Zane – māksliniece, kura ar nelieliem izņēmumiem ir radījusi visas NicePlace produkcijas dizainu, Valts – ar tulkošanas biznesa pieredzi un izpratni par uzņēmuma uzbūvi un spēju vismaz sākotnēji vadīt visu “papīru” pusi, Toms – programmētājs, kurš pakāpeniski uzbūvēja www.NicePlace.lv un vēlāk arī elektronisku pasūtījumu sistēmu mūsu sadarbības partneriem.

Nu jau vairs nespējam atcerēties, kādi bija citi uzņēmuma nosaukuma varianti, taču “NicePlace” autors ir Valts. Tajā ietverta mūsu koncepcija: “Mēs mīlam Latviju. Protams, mums nav augstu un sniegotu kalnu, varenu ūdenskritumu dziļās aizās vai tūkstošgadīgu drupu. Mums nav debesskrāpju un nestiepjas simtiem kilometru garas autostrādes, pa kurām šķērsot Latviju no viena gala līdz otram, pat nepamanot to. Taču mums ir bezgalīgas baltu smilšu pludmales, zaļi meži, brīnišķīgas pilsētas un ļoti daudz sirsnīgu un atsaucīgu cilvēku. Un tas padara Latviju par īsteni jauku vietu.”

No koncepcijas dabiski atvasinājās sauklis “Latvija. Nice place”, kas rotāja mūsu izstrādājumus un bija transformējams attiecībā uz jebkuru citu vietu – “Rīga. Nice place”, “Latgola. Nice place”, “Līvõ Republik. Nice place” utt. Kopīgi vienojoties, ka vārdu salikums “nice place” asociējas ar kaut ko saulainu, jauku, arī ziedošu, tapa sākotnējais NicePlace logo uzkalniņa veidā, kura centrā ir puķe, kas saglabājusies arī nākamajā, 2013. gadā pārveidotajā, grafiskās zīmes versijā.