Logo

NicePlace jubilejas stāsts Nr.13
8. 06. PLKST. 21:12

2011. gads NicePlace uzsākās ar jaunu sadarbības projektu – kopīgi ar kultūras un patstāvīgās domas portālu “1/4 Satori” izveidojām literāro suvenīru sēriju ar divu iespaidīgu klasiķu − Raiņa un Nīčes − izteicieniem.

Aktīvi turpinājās arī kopdarbs ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM). Aprīlī nācām klajā ar 20 jaunām pastkartēm, gan papildinot pircēju iemīļoto sēriju „Latvijas dārgumi”, gan arī reproducējot ļoti interesantus un šarmantus vēsturiskos pilsētskatus. Krūžu paliktņu kolekcija kļuva bagātāka ar sešiem jauniem piedāvājumiem. Svaigs piedāvājums NicePlace un LNVM sadarbībā bija kartona magnēti un blociņi, kas tapuši no Līgatnes papīrfabrikā ražotā reciklētā papīra.

Šoreiz uzsvars tika likts ne tikai uz Rīgu, bet arī reģioniem – pie savas pastkartes, magnēta, krūžu paliktņa un blociņa ar pilsētskatu ap 1840. gadu tika Jelgava un Cēsis. Pastkartes bija veltītas arī Āraišu arheoloģiskajam muzejparkam un Jūrmalai, bet sērijā „Latvijas dārgumi” tapušās lietas, protams, bija attiecināmas uz visu Latvijas teritoriju.

Taču, lai nešķistu, ka NicePlace ir pārtapis tikai muzeja suvenīru ražotājos, ar prieku pavasarī rādījām arī oriģināldizaina jaunumus – magnētiņus, pastkartes, blociņus, T-kreklus. Tā, piemēram, magnētiņu sērijā tikām izvērsuši sev tik mīļo latviešu ornamentu tēmu, veidojot sava veida latviešu etnogrāfisko op-art, magnētos pārtapa arī dažas Zanes fotogrāfijas. NicePlace plauktus bagātināja blociņi, kuriem gan vāki, gan iekšlapas izgatavotas no Līgatnes papīrfabrikā atkārtoti pārstrādāta papīra un apdruka risināta ar uzlīmes palīdzību. Bija arī būtiski pastkaršu dizainu jaunumi un divi jauni T kreklu dizaini.

Rīga tika pie viena absolūti jauna dizaina, nodēvēta par “Objektu Rīgu”. Jāatzīst, mūsu māksliniecei Zanei bija plaša iecere šādā stilā – ar atpazīstamiem pilsētobjektu siluetiem – radīt dizainus vēl citām lielākajām Latvijas pilsētām, bet, ņemot vērā ieguldāmo darbu objektu atlasē, stilizācijā un pārzīmēšanā, tas palika vien ieceres līmenī. Taču “Objektu Rīga” laika gaitā iemājoja uz visai daudziem NicePlace izstrādājumiem un ir viens no populārākajiem dizainiem.