Logo

NicePlace jubilejas stāsts Nr.15
9. 06. PLKST. 21:10

2011. gada augustā pakļāvāmies mūsdienu dzīves ritman un zināmiem principiem un iemājojām arī virtuālajā realitātē − sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

Savukārt septembrī NicePlace bija tas gods saņemt ielūgumu uz pasākumu ar sekojošu pavadrakstu: novērtējot Jūsu ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā, priecājamies paziņot, ka Jums piešķirts Kultūras mantojuma Gada balvas Atzinības raksts nominācijā „Popularizēšana” par kultūras mantojuma modernu popularizēšanu.

Saņemot mūsu darbības novērtējumu, Zane teica: mēs jūtamies ļoti pagodināti, saņemot šo Atzinības rakstu, kas NicePlace padara līdzvērtīgu tādiem smagsvariem, kas nodarbojas ar kultūras mantojumu, kā restaurātoriem, pētniekiem, apsaimniekotājiem. Liels paldies Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam un ne tikai par to, ka mums ir pieejami viņu teju neierobežotie krājumi, bet arī par cilvēku atsaucību un ieinteresētību mūsu darāmajā. Un, ja mēdz teikt, ka Harijs Poters ir izprovocējis bērnus atkal lasīt, NicePlace cer, ka mēs ar saviem ražojumiem provocējam cilvēkus dziļāk ielūkoties mūsu kultūras mantojumā un uzzināt par to vairāk.

Turpinot sadarbību ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM), NicePlace arī 2011. gadā izveidoja kalendāru ar muzeja ekspozīcijā un krājumā esošajiem priekšmetiem. Tas bagātināja NicePlace veidoto sēriju „Latvijas dārgumi”. Un bija patiesi ko nenoskatīties! Divpadsmit mēnešos, lapu pa lapai, bija ieraugāmi vairāk kā 100 priekšmeti: gan jau uz „Latvijas dārgumu” sērijas pastkartēm redzēti, gan gluži jaunas priekšmetiskas kompozīcijas.

Un atkal mums bija prieks un pagodinājums piedalīties LNVM rīkotajos pasākumos par godu Lāčplēša dienai. Bijām sastopami pilī visas dienas garumā, piedāvājot muzeja apmeklētājiem iegādāties un arī nosūtīt pa pastu tieši Lāčplēša dienai un valsts dibināšanas gadadienai veltītās pastkartes. Jo Lāčplēša diena ir ne tikai Brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas diena, bet arī Uzvaras diena, kad ļaudis viens otru apsveic svētkos. Vakarā pils pagalmā mēs iesaistījāmies ziedojumu vākšanā Brāļu kapu kompleksa galvenās sienas atjaunošanai.

Arī gada otrajā pusē NicePlace sortimentu papildināja jaunas lietas, bet visu jau neuzskaitīt, tāpēc uzsvērsim vien divas pastkartes ar miglas ainavām, kas ir kļuvušas par vienām no populārākajām NicePlace piedāvājumā, un pašā gada nogalē tapušo Ziemassvētku apsveikuma kartīšu četrotni.

Taču viena īpaša lieta, ko mēs tikām sagatavojuši savas darbības cienītājiem, bija “Mūzikas, kas 2011. gadā bija darījusi NicePlace dzīvi skaistāku” TOP 40.
Šeit ir saites uz vietu mūsu mājaslapā, kur tās joprojām ir atrodamas:
http://www.NicePlace.lv/lv/hronika/top_40_I
http://www.NicePlace.lv/lv/hronika/top_40_II
http://www.NicePlace.lv/lv/hronika/top_40_III
http://www.NicePlace.lv/lv/hronika/top_40_IV