Logo

NicePlace jubilejas stāsts Nr.5
24. 05. PLKST. 20:39

2008. gads bija arī sākums ekonomiskajai lejupslīdei valstī. Novembrī, kad krīze jau vērsās plašumā un citi uzņēmumi sāka domāt par darbības sašaurināšanos, NicePlace atklāja savu veikaliņu pašā Vecrīgas sirdī, Laipu ielā 5.

Galvenā doma bija tāda, ka mums ir nepieciešams “firmas” veikals, kur atrodamas visas mūsu ražotās preces, nevis tikai izlase, kuru izvēlas katrs atsevišķais izplatītājs.

Nelielo, tikai 20 m2, telpu remontējām un iekārtojām paši, jo par laimi NicePlace komanda bija veiksmīgi nokomplektēta arī šadiem uzdevumiem: Zane izdomāja kā visu iekārtot, iespējami taupot līdzekļus, Toms kaut ko saprata no remontdarbiem – apmešanas, elektroinstalācijas, arī Valtam rokas auga, tā teikt, no pareizās vietas un viņš varēja krāsot, tīrīt utt. Pa dienām strādājām katrs savu “maizes” darbu un vēlu vakaros un daļēji naktīs rosījāmies Laipu ielā, lai iespējami ātri veikaliņu atvērtu publikai. Par to, ka mums nebija pieredzes, liecina kaut vai tāda nianse, ka pat neiedomājāmies izsūtīt preses paziņojumu par šāda Latvijas suvenīru veikala atvēršanu ar pašu ražotām lietām un īpašu koncepciju :)

Mūsu pirmais veikals, vienkāršoti izsakoties, bija reklāma gada garumā – vietējie cilvēki uzzināja, kas ir NicePlace. Pirms tam mēs domājām, ka NicePlace klienti pārsvarā ir ārzemnieki, bet atklājās, ka veikalu vienādās proporcijās apmeklē vietējie un tūristi.

Tā kā tobrīd vēl pat 20 m2 nevarējām aizpildīt paši ar saviem izstrādājumiem, sadarbojāmies arī ar citiem vietējiem ražotājiem un izdevējiem, kurus uzskatījām par NicePlace koncepcijai atbilstošiem – papīrlietu ražotāju “Purpurs”, Baibu Lingu-Bērziņu, kura izgatavoja sveces, izdevniecību “Neputns”, Lībiešu Kultūras centru un vēl dažiem.