Logo

NicePlace jubilejas stāsts Nr.7
29. 05. PLKST. 22:40

2009. gads, īpaši vasara, bija ļoti aktīvi. Komplektā ar veikalu Vecrīgā, Laipu ielā 5, ieguvām brīnišķīgus kaimiņus – Stikla galeriju, kuru vadīja stikla māksliniece Bārbala Gulbe un viņas kolēģes; "Žagatas bodi", kurā saimniekoja Marta Kreituse; "Sāmsalas kalējus", kuri piedāvāja ar rokām kaltus metāla izstrādājumus, gruzīnu izcelsmes mākslinieku Goču un suvenīru veikalu "Laipa".

Kopīgi centāmies Laipu ielu izcelt Vecrīgas kartē: sagatavojām kopīgu reklāmmateriālu, bijām vieni no pirmajiem Rīgā, kas sarīkoja savas ielas svētkus – 2009. gada 30. maijā un 22. augustā, kad tie ar nosaukumu "Laipu ielas republika" kā privāta iniciatīva tika iekļauti arī Rīgas svētku kopīgajā programmā. Izrotājām ielu, organizējām radošās darbnīcas gan pieaugušajiem, gan bērniem, brīvdabas muzikantus, pat modes skati.

Sociālie tīkli tad vēl nebija guvuši pašreizējo popularitāti. NicePlace bija ieviesis “tiešo mārketingu” – sūtīja jaunumu vēstules saviem interesentiem, pārējie arī popolarizēja mūsu kopīgo darbību, kā nu spēja. Guvām cilvēku ieinteresētību un atsaucību. Kā rakstīja kāds cilvēks TvNet komentāros pēc maija pasākuma: visa diena pagāja Laipu ielā! Kolosāli svētki, interesanti ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem :) prieks par uzņēmību un drosmi to visu paveikt!

12. septembrī vēl piedalījāmies Baltajā naktī un pie NicePlace veikala Vecrīgā demonstrējām trīs dokumentālās filmas par lībiešiem un viņu dzīves telpu un cienājām viesus ar karstu brūkleņu dzērienu.

Taču ar to visu nepietika, lai veikals sevi attaisnotu, un pēc konstruktīvām pārdomām, kā tad vispareizāk pārziemot, 2009. gada 21. septembrī veikaliņu slēdzām. Joprojām siltā piemiņā turam savus kādreizējos kaimiņus, paldies viņiem par kopīgajiem pasākumiem un atsaucību!