Logo

NicePlace jubilejas stāsts Nr.9
3. 06. PLKST. 12:47

Ja pāris vārdos būtu jāaptver NicePlace dzīve 2010. gadā, tad tā bija sadarbība ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM).

Divu mēnešu laikā, pateicoties Ilzes un arī pārējo muzeja darbinieku ieinteresētībai, palīdzībai un apsviedībai NicePlace māksliniece Zane radīja vienību ziņā iespaidīgu suvenīru kolekciju, kas tika iedalīta divās līnijās – “Latvijas dārgumi” un “No pils uz pili”. 6. maijā muzeja konferenču zālē NicePlace to atrādīja žurnālistiem un arī pašiem muzeja darbiniekiem. Visi suvenīru līnijas „Latvijas dārgumi” izstrādājumi – pastkartes, grāmatzīmes, krūžu paliktņi, T krekli, tarbas, nozīmītes un magnētiņi – tapa, izmantojot LNVM ekspozīcijā un krātuvēs esošos materiālus un rezultējās vairāk nekā 80 suvenīru vienībās. Savukārt līnijā „No pils uz pili” ietilpa 5 vienības.

Kā teica NicePlace direktors Valts, „Piemiņas lietu kolekcija „Latvijas dārgumi” ir LNVM un NicePlace sadarbības pirmais auglis, kura mērķis ir parādīt Latvijas nezūdošās vērtības. Esam pavēruši tikai nelielu spraugu muzeja neaprakstāmi bagātīgā krājuma durvīs un ļoti ceram, ka mūsu veidotās lietas cilvēkos rosinās vēlmi apmeklēt muzeju, iepazīties ar tā ekspozīciju un Latvijas vēsturi”. Savukārt suvenīru līnija „No pils uz pili” tapusi, gaidot Rīgas pils 500 gadu jubileju, ko svinēsim pēc pieciem gadiem – 2015. gadā. Tam gan nebija lemts piepildīties.

Muzeja direktors Arnis Radiņš, aplūkojot plašo suvenīru klāstu, teica, ka nebija ticējis, ka mēs tik īsā laikā paveiksim tik daudz un mums − NicePlace − noteikti esot laba komanda un sadarbības partneri ražošanā. Tā arī ir :)

Muzeja suvenīriem tapa līdz šim NicePlace piedāvājumā nebijušas lietas. Piemēram grāmatzīmes, kuru īpašais iecirtums augšadaļā ļauj tās iestiprināt grāmatas lappusē. Arī krūžu paliktņi bija priekšmetiskie jaunpienācēji NicePlace sortimentā, turpmākajos gados piedzīvojot jau neskaitāmus dizaina papildinājumus un papildus tirāžas.