Logo

Jauni un koši kantainie krūžu (glāžu) paliktņi NicePlace sortimentā
12. 05. PLKST. 11:25

NicePlace plauktos vietu ieņēmuši trīs kantainie krūžu (glāžu) paliktņi − ar adījumu fragmentiem, Lielvārdes jostu un atpazīstamiem Rīgas objektiem.

36 uz paliktņa izvietotie adījumu fragmenti aptver visus Latvijas kultūrvēsturiskos novadus un, lūkojoties tajos, domājams, nevienam vairs nenāks prātā teikt, ka Latvijai raksturīgie toņi ir zemes brūnie un pelēkie. Savukārt Lielvārdes jostu, neraugoties uz faktu, ka tā ir konkrētam novadam piederīga, par savu allaž ir uzskatījuši visi Latvijas teritorijas iedzīvotāji, lai no kuras mūsu zemes malas tie nāktu.

 

Gan adījumu fragmenti, gan Lielvārdes josta ir no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumiem. Starp citu, neraugoties uz žogu, kas remonta laikā aplikts ap Rīgas pili, muzejs turpina darboties un gaida apmeklētājus, kuri vēlas sīkāk izzināt mūsu valstiskās teritorijas vēsturi.

 

Savukārt nosaukumā − „Objektu Rīga” − viss jau ir pateikts. Tātad tie ir dažādi Rīgā atrodami visai ievērojami un pēc formas atpazīstami objekti, ko Zane sūri un grūti ir stilizējusi un pārzīmējusi vektoros :)

 


paliktnis paliktnis paliktnis