Logo

Latvijas valstij nozīmīgām svinamdienām tuvojoties
1. 11. PLKST. 19:12

Tuvojas divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lācplēša diena, un

18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena.

 

No visām dienām, kuras atceramies un atzīmējam saistībā ar Brīvības cīņām, visnozīmīgākā ir Lāčplēša diena – 11. novembris. Tā ir Latvijas armijas svētku diena, Lāčplēša kara ordeņa svētki, kad godinām neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 1919. gada novembrī.

 

Svētku apsveikumi vienmēr ir skanējuši valsts svētkos − 18. novembrī, bet Lāčplēša diena vienmēr vairāk saistījusies ar atceri. Taču − arī tie ir svētki! Un 2010. gada 11. novembrī mēs, NicePlace, piedaloties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Valsts Prezidenta kancelejas kopīgi rīkotajās Lācplēša dienas svinībās Rīgas pils pagalmā, priecājāmies, ka cilvēki Lāčplēša dienu sākuši uztvert ne tikai kā Brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas dienu, bet arī kā Uzvaras dienu, un skan novēlējums: „Priecīgus svētkus!”

 

Ziemassvētkos, Lieldienās, dzimšanas dienās cilvēki joprojām raksta un sūta viens otram apsveikuma kartiņas. NicePlace piedāvā jums šādu pat tradīciju ieviest un uzturēt arī mūsu uzvaras dienā un valsts dzimšanas dienā.

 

 

Lāčplēša ordenisAnsis CīrulisSvētā Gara tornis kartina_latvijas_pilsetas  lv_karogs

 

pastkarte  kartina_latvija  kartina_ornamentala_latvija  kartina_ligatnes

 

Stella Bērziņa, 11 gadiAlise Blūma (11 gadi)Markuss Brambergs (9 gadi)Una Dombrovska, 9 gadi

 

Kristians Kociņš, 8 gadiDiāna Paula Upmale (10 gadi)Elīza Voitkeviča, 12 gadiAnnemarija Volfa (9 gadi)