Logo

NicePlace aicina uz viduslaiku taboru Geidānmuižā
27. 06. PLKST. 17:49

NicePlace, būdami viduslaiku aktivitātēm draudzīga kompānija, jūlija vidū aicina jūs uz taboru Geidānmuižā!

 

No šā gada 13. līdz 15. jūlijam Āraišu ezera krastā pirmo reizi Geidānmuižas un Livonijas vēsturē sabrauks Viduslaiku TABORS − visi tie, kam ar vēstures grāmatām vien nepietiek un tie, kuriem sirdī mājo sacensības gars. TABORA dienās ikviens būs lokšāvējs, lingotājs, šķēpmetējs un mednieks, zvejnieks un gladiators, bet īpašajā TABORA manēžā varēs sekot līdzi profesionālu bruņinieku turnīram, vērot senu laiku modes skates, klausīties mūziku.

 

TABORA SACENSĪBU DIENA (14. jūlijs) − galvenās balvas izcīņa Livonijas tautas deviņcīņā: šķēpmešanā, lokšaušanā, cirvju, nažu mešanā, lingošanā, lodes grūšanā, gladiatoru cīņā, harpunēšanā no laivas un ķekatošanā. Piedalās visi, kam kaulus nelauž. Balva − ceļojums uz Ungāriju ar apmaksātām vīna degustācijām un tradicionālās kultūras programmu.

 

TABORA KAUJAS DIENA (15. jūlijs) − tradicionālās lokšaušanas sacensības apvidū, lokšaušana no zirga muguras un šaušana pa peldošu mērķi. Dienas vidū notiks vēsturisko karotāju biedrību izrādīšanās, kaujas arbitru izvēle no skatītāju vidus, brīvprātīgo šķēpnešu rekrutēšana, kaujas pozīciju ieņemšana un Kauja par karogiem Vanagu kalnā.

 

Paralēli sacensībām gan 14., gan 15. jūlijā darbosies vēsturisko aktivitāšu stendi, rokdarbu un amatu darbnīcas, māla ceplis, tiks veidota darvas tecinātava, darbosies senlaiku frizieri un kosmetoloģes; īsto lietu tirdziņā varēs iegādāties īstas lietas no pirmajām rokām. Neizpaliks arī gastronomiskās baudas − Tabora gulāšzupa, viduslaiku pīrāgi un žāvētas gaļas uzkodas. Uz vietas cepsim maizi, kūpināsim zivis, sutināsim sivēnu un dzersim svaigu alu un Dienvidzemju vīnu.

 

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pilnu pasākuma programmu skatiet šeit.

 

 

tabors Geidānmuižā