Logo

Patiesi brīnišķīga diena
12. 11. PLKST. 18:18

11. novembris NicePlace un, domāju, arī ļoti ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem, bija patiesi brīnišķīga diena. Tik daudz saviļņojošu brīžu, neviltotu emociju un spēku vienotībā izjutuši nebijām sen. Protams, liela nozīme bija tam, ka atradāmies svētku epicentrā Rīgas pilī.

 

Vēsture mums ir sarežģīta, no daudziem redzespunktiem traktējama, bet šī ir viennozīmīga un neapstrīdama svinamā diena visiem, kas dzīvo Latvijā. Ja 1919. gada oktobrī un novembrī Brīvības cīņās nebūtu uzvarējusi Latvijas armija, gadu iepriekš proklamētā valsts, visticamāk tā arī būt beigusi pastāvēt, atstājot par sevi vien īsu piezīmi vēstures avotos. Tādēļ jo lielāks prieks par to, ka cilvēki Lāčplēša dienu beidzot sākuši uztvert ne tikai kā Brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas dienu, bet arī kā Uzvaras dienu, un skan novēlējums: „Priecīgus svētkus!”

 

Muzejā un jo īpaši pēcāk pils pagalmā cilvēki plūda, klausījās karavīru dziesmas, dzēra karalauka virtuvē gatavotu tēju, rakstīja apsveikuma pastkartes saviem radiem un draugiem, ugunskura un sveču gaismā pieminot Rīgas atbrīvošanu.

 

Paldies Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam par NicePlace iesaistīšanu Lāčplēša dienas pasākumu norisē! Un paldies muzeja fotogrāfam Robertam Kaniņam par laipni atvēlētajām bildēm ieskatam svētkos!

 

 

Lācplēša dienaLācplēša dienaLācplēša dienaLācplēša diena