Logo

Iespēja NicePlace tirdzniecības stendos ziedot LNVM ugunsgrēkā bojātās kolekcijas restaurēšanai
1. 07. PLKST. 14:51

Laikā no 2. līdz 7. jūlijam NicePlace stendos XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gadatirgū Vērmanes dārzā, Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā un Daugavas stadionā būs izvietotas īpašas ziedojumu kastītes ar mērķi vākt līdzekļus Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) ugunsgrēkā bojātās kolekcijas restaurēšanai.

 

Kā dažādos medijos plaši ziņots iepriekš, 2013. gada 20. jūnijā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanas gaitā cieta arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) kolekcijas. Lai renovētu izmirkušās senlietas, saskaņā ar muzeja aplēsēm, būs nepieciešami vairāk nekā 40 tūkstoši latu.

 

Kopš 2010. gada NicePlace ir LNVM sadarbības partneris, ar kuru kopīgi radīta suvenīru līnija ar LNVM ekspozīcijā un krājumā esošojiem priekšmetiem, arī ugunsgrēka seku skartajiem. Vairākās kolekcijās, piemēram, „Latvijas dārgumi” un „Patriotiskā sērija”, ir izveidotas un iegādājamas pastkartes, grāmatzīmes, krūžu paliktņi, nozīmītes, magnētiņi, tarbas un t-krekli.

 

Vēloties palīdzēt muzejam pārvarēt ugunsgrēka sekas, Vērmanes dārzā, Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā un Daugavas stadionā NicePlace stendos tiks izvietotas un būs pieejamas īpašas ziedojumu kastītes LNVM atbalstam. Ziedojumu vākšanas akcija tiek organizēta sadarbībā ar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku rīkotāju Latvijas Nacionālo kultūras centru.

 

Pateicībā ziedotāji saņems pastkarti ar NicePlace organizētajā bērnu zīmēšanas konkursā „Mana Latvija” Unas Dombrovskas (tobrīd 9 gadi) zīmēto Rīgas pili svētku rotā.

 

Una Dombrovska, 9 gadi