Logo

NicePlace organizē bērnu zīmēšanas konkursu Cēsīs
19. 10. PLKST. 10:40

NicePlace sadarbībā ar pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM) rudens brīvlaikā no 27.–29. oktobrim Cēsu Izstāžu namā organizē zīmēšanas darbnīcu–konkursu Cēsu novada bērniem.

 

Cēsu novada bērni kā konkursa dalībnieki ir izvēlēti, jo Cēsis ir Latvijas karoga rašanās un ievērojama Brīvības cīņu vieta, kā arī allaž ir izcēlusies ar īpaši nopietnu pieeju bērnu patriotiskās audzināšanas jomā. Cēsīs beidzamajos gados ir veidots kalendārs ar bērnu zīmējumiem, kas šogad nepietiekama finansējuma dēļ izpaliek, jo tika nolemts nezaudēt kvalitāti.

 

Tādējādi trīs dienas Cēsu Izstāžu namā notiks ar mūsu – NicePlace – līdzdalību organizētas zīmēšanas darbnīcas-konkurss bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem „Mana Latvija”. Katru dienu viens vēstures speciālists – Astrīda Burbicka (Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Rīga), Valdis Kuzmins (Kara muzejs, Rīga) un Gundars Kalniņš (Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs) – ievadīs nodarbību ar stāstiem par Latvijas vēsturi un dažādiem simboliem, tādējādi raisot bērnu fantāziju un palīdzot rast virzienu radošajām izpausmēm. Zīmēšanas nodarbības vadīs NicePlace māksliniece Zane Ernštreite.

 

Zīmēšanas konkursa rezultāti tiks eksponēti divās izstādēs – 11. novembrī Rīgas pilī ekspresizstādes (viena diena) veidā, iekļaujot to vispārējā 11. novembrim – Lāčplēša dienai – veltīto pasākumu virknē Rīgas pilī. Tālāk izstāde ceļos atpakaļ uz Cēsīm, kur valsts svētkos − 18. novembrī − plkst. 14.00 tiks atvērta Cēsu pils apmeklētāju centrā un ilgs līdz 1. decembrim. Visus tapušos zīmējumus izvietosim arī mūsu mājaslapā.

 

Izstāžu laikā apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja balsot par zīmējumiem. Bērnu zīmējumus līdztekus apmeklētājiem Rīgā un Cēsīs vērtēs arī žūrija, kuras sastāvā būs Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders, LNVM direktors Arnis Radiņš un NicePlace māksliniece Zane Ernštreite. Apkopojot vērtējumus, tiks izvēlēti 8 zīmējumi, kuri ar NicePlace gādību pārtaps pastkartēs.

 

Rezultāti tiks paziņoti Cēsīs izstādes nobeiguma dienā – 1. decembrī plkst 17.00. Iepazīties ar konkursa nolikumu varat šeit.

 

Papīru dāvina SIA „Papīrfabrika „Līgatne””.

 

 

zīmēšanas konkurssCēsisLNVM