Logo

Aktualitātes 2011

2011-12-23

Mūzika, kas šogad padarījusi NicePlace dzīvi skaistāku, IV daļa

31. Norvēģu duets KINGS OF CONVENIENCE ir apburoši un, mūsuprāt, ļoti neziemeļnieciski. Tik šķietami vienkārša, trausla, delikāta un silta mūzika, ka ... to nav iespējams neiemīlēt. Un viņi pirms dažiem gadiem bija Rīgā, bet NicePlace nebija uz šo koncertu. Eh! Dziesma „The Build Up” ir no viņu otrā albuma „Riot on an Empty Street” (2004), kurā kā viesmāksliniece ir piedalījusies jau mūsu TOP 40 pirmajā daļā ievietotā kanādiete Feist:

Lasīt visu rakstu
2011-12-21

Mūzika, kas šogad padarījusi NicePlace dzīvi skaistāku, III daļa

21. Lai arī Ziemeļīrijas grupai SNOW PATROL šogad ir iznācis jauns albums, ko viņi paši uzskata par savas daiļrades veiksmīgāko tapinājumu, mēs joprojām kavējamies vienā no iepriekšējiem − „Eys Open” (2006) − un jo īpaši dziesmā „Set the Fire to the Third Bar”. Gary Lightbody balsi papildina amerikāņu kantrī dziedātāja Martha Wainwright, radot tirpas uzdzenošu duetu:

Lasīt visu rakstu
2011-12-19

Mūzika, kas šogad padarījusi NicePlace dzīvi skaistāku, II daļa

 

Lasīt visu rakstu
2011-12-16

Mūzika, kas šogad padarījusi NicePlace dzīvi skaistāku, I daļa

Tuvojoties gada nogalei, interneta portālos parādās dažādi rezumējumi un TOPi − gada notikumu, gada fotogrāfiju, gada filmu un kā tik vēl ne. Protams, arī gada mūzikas albumi. Un mums − NicePlace − arī sakārojās šādā lietu kopsavilkšanā piedalīties. Neuzskatām sevi par tik jau izaugušiem, lai veidotu 2011. gada TOP 10 pirktāko NP lietu sarakstu. Mūsu cienītāji gan jau paši būs pamanījuši, kurām lietām ir tendence pazust un atkal atgriezties. Sapratām, ka NicePlace dzīvē nozīmīgu vietu ieņem mūzika, un tā tapa NP TOP 40 − mūzika, kas NicePlace dzīvi šī gada laika ir padarījusi skaistāku. Dziesmas nekādā gadījumā nav izkārtotas kādā nebūt zīmīgā secībā, NicePlace arī nepretendē uz muzikologu cienīgiem vērtējumiem vai uz jaunatklājēju godu: daudzas dziesmas ir jau pasen uzrakstītas, bet vien tagad uzietas, vai arī joprojām tiek klausītas. Ir arī pa kādai no šogad tapušajiem mūzikas albumiem. TOP 40 ir sadalīts četros piegājienos un priecāsimies, ja kādam no jums, mūsu draugi, sniegsim iespēju pavadīt jauku vakaru NicePlace muzikālās izvēles pavadībā :)

Lasīt visu rakstu
2011-12-02

NicePlace īpašajos Ziemassvētku projektos

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šajā pirmssvētku sezonā NicePlace piedalās vairākos īpaši svētkiem organizētu veikalu projektos.

Lasīt visu rakstu
2011-12-01

Ar NicePlace atbalstu klajā nācis dzejas krājums „Kui sūolõbõd līvlizt / Kā iznirst lībieši”

Gada beidzamajā mēnesī klajā nācis divvalodīgs dzejas krājums „Kui sūolõbõd līvlizt / Kā iznirst lībieši”. Lai gan krājuma ideja tā sastādītājam Valtam Ernštreitam dzima spontāni, iznākums ir vairāk nekā pārsteidzošs. Izrādījās, ka divdesmit dzejniekiem − trīs igauņiem, vienam krievam, vienam latgalim, desmit latviešiem, četriem lībiešiem un vienam somam − ir ko teikt gan par lībiešiem, gan par sevi lībiešu sakarā. Lai gan visos dzejoļos ir tradicionālie atribūti − jūra un smiltis, viļņi un kuģi, zivis un zvejnieki, lībieši un valoda, dzīvie un mirušie −, to salikums ir neparasti svaigs un pat mulsinošs.

Lasīt visu rakstu
2011-11-27

NicePlace izgrezno savu Ziemassvētku kociņu

Laikā, kad Rīgā, Latvijā un citviet pasaulē tiek iededzinātas Ziemassvētku egles, arī NicePlace ir izgreznojis savu Ziemassvētku kociņu. Bīstamies, ka uz vispārējā fona izskatamies nedaudz merkantīli, jo mūsu Ziemasvētku kociņš ir augs, kas tautā tiek dēvēts par naudas koku :)

Lasīt visu rakstu
2011-11-26

Tapusi jauna Ziemassvētku kartiņu četrotne

NicePlace ir radījis jaunu Ziemassvētku apsveikuma kartiņu četrotni ar Zanes dizainiem − dabas fotogrāfijām, speciāli veidotu kompozīciju un grafisku zīmējumu. Kartiņām apdruka ir abpusēja. Kas nenozīmē, ka apdrukāta ir arī iekšpuse, bet gan to, ka dubultajai kartiņai dizains ir gan priekšpusē, gan arī turpinās uz aizmugures :) Lai kartiņa uz svētkiem iemirdzētos īsti krāšņi, attēls ir pārklāts ar lakas kārtu, kas attēlu padara košāku un dzidrāku.

Lasīt visu rakstu
2011-11-24

NicePlace dāvinājums ārzemju augstskolām un latviešu skolām

Latvijas valsts svētku nedēļā NicePlace veica dāvinājumu Latviešu valodas aģentūrai – 900 kalendārus 2012. gadam „Latvijas dārgumi”. Kalendāri nosūtīti 28 pasaules augstākās izglītības iestādēm un institūtiem (Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Somijā, Zviedrijā, Čehijā, Ungārijā, Austrijā, Vācijā, Francijā, ASV, Ķīnā), kur tiek īstenotas latviešu valodas apguves un pētniecības programmas, latviešu diasporas skolām un centriem visā pasaulē, kā arī vidusskolām Latvijā.

Lasīt visu rakstu
2011-11-13

Krūžu paliktņu papildinājums ir klāt!

Apsolītie krūžu (vai glāžu − tas pēc pielietojuma specifikas) paliktņi ir nonākuši NicePlace sortimentā. No jauna tapis latvisko brunču sešinieks, katram kultūrvēsturiskajam novadam − Kurzemei, Zemgalei, Vidzemei, Augšzemei, Latgalei − NicePlace kopā ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas darbiniecēm ir izvēlējušies kādu no raksturīgākajiem brunču auduma piemēriem. Sestais ir ir uz Kurzemes lībisko daļu attiecināms. Šie paliktņi ir kantaini ar noapaļotiem stūriem.

Lasīt visu rakstu
2011-11-12

Lācplēša diena bildēs

Tiem, kuri nav rīdzinieki, vai tiem, kuriem nesanāca pašiem Lāčplēša dienā pabūt Daugavmalā, un arī tiem, kuriem gribās vēlreiz pakavēties brīnišķīgā vakara noskaņās, piedāvājam nelielu bilžu reportāžu no Rīgas pils.

Lasīt visu rakstu
2011-11-10

Izdota Mārtiņa Freimaņa grāmata, kuras tapšanu atbalstījis NicePlace

Mārtiņdienā Aizputē un Rīgā tika atvērta Mārtiņa Freimaņa otrā, viņa dzīves laikā iecerētā, bet izdot nepaspētā, grāmata „Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata” jeb „Kāda mākslinieka piezīmes uz paša sarakstītas grāmatas lapaspušu malām par to, kā top tā saucamā māksla”.

Lasīt visu rakstu
2011-11-07

NicePlace Lācplēša dienas pasākumos Rīgas pilī

NicePlace arī šogad ir pagodināti ar uzaicinājumu piedalīties Lāčplēša dienas svētku pasākumos, ko rīko Latvijas Nacionālais vēstures muzejs sadarbībā ar Valsts Prezidenta kanceleju.Sadarbības partneri ir arī Nacionālie bruņotie spēki un Latvijas Televīzijas 1. kanāls.

Lasīt visu rakstu
2011-11-01

Latvijas valstij nozīmīgām svinamdienām tuvojoties

Tuvojas divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lācplēša diena, un

Lasīt visu rakstu
2011-10-29

Tapušas jaunas pastkartes ar Latvijas fotoskatiem

Latvijas fotoskatu sērijai pievienojušās vēl divas pastkartes − rudenīgai noskaņai ļoti atbilstošas miglas ainavas. Taču, godprātības labad jāpiebilst, ka abas fotogrāfijas ir tapušas pavasarī :)

Lasīt visu rakstu
2011-10-18

Jaunas pastkartes sērijā „Latvijas dārgumi”

Kā jau tikām solījuši, ir arī papildinājums NicePlace sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM) veidotās sērijas „Latvijas dārgumi” pastkartēm.

Lasīt visu rakstu
2011-10-18

Kalendārs 2012. gadam gaida pircējus!

NicePlace un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) sadarbībā tapušais kalendārs nākamajam − 2012. gadam − ir gatavs un gaida pircējus!

Lasīt visu rakstu
2011-10-08

Top kalendārs 2012. gadam un citas jaunas lietas

Turpinot sadarbību ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM), NicePlace arī šogad veido kalendāru ar muzeja ekspozīcijā un krājumā esošajiem priekšmetiem. Arī jaunais, 2012. gada kalendārs, ietilps NicePlace veidotajā sērijā „Latvijas dārgumi”. Un būs patiesi ko nenoskatīties! Divpadsmit mēnešos, lapu pa lapai, būs ieraugāmi vairāk kā 100 priekšmeti: gan jau uz „Latvijas dārgumu” sērijas pastkartēm redzēti, gan gluži jaunas priekšmetiskas kompozīcijas, kas priecēs acis un, cerams, radīs padziļinātu interesi par Latvijas vēsturi.

Lasīt visu rakstu
2011-10-06

NicePlace ražojumi aizceļojuši uz Minesotu

Priecājamies paziņot, ka NicePlace lietas lielākā daudzumā − blociņi, krūžu paliktņi, grāmatzīmes, pastkartes, magnētiņi, tarbas − ar Ingridas Kancanes-McLaughlin gādību ir aizceļojuši uz Amerikas Savienoto valstu Minesotas štata pilsētu Mineapolisu, kur jau ir nopērkamas veikalā Baltic Imports.

Lasīt visu rakstu
2011-09-09

NicePlace piešķirts kultūras mantojuma Gada balvas Atzinības raksts

9. septembrī plkst. 17 ēku kompleksa „Trīs brāļi” pagalmā Rīgā, M. Pils ielā 19 tika paziņoti Gada Balvas laureāti, kas ieguva tradicionālo marmora ķieģeli un naudas balvu par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2008. līdz 2011. gadam piecās nominācijās − par kultūras mantojuma izpēti, kultūras mantojuma popularizēšanu, kultūras mantojuma restaurāciju, labākajam kultūras pieminekļa saimniekam un Lielo Gada balvu mantojumā. Līdztekus galvenajām balvām katrā nominācijā tika pasniegti arī Atzinības raksti.

Lasīt visu rakstu
2011-08-26

NicePlace un 1/4 Satori sadarbība turpinās

Mūsu labie draugi ¼ Satori ir atvēruši savas durvis Berga bazārā, un mūsu sadarbība turpinās − ir pieejamas arī NicePlace lietas: pastkartes, grāmatzīmes, magnēti, piezīmju blociņi, krūžu paliktņi. Tātad sortiments, kas būtu vienā vārdā dēvējams par papīrlietām.

Lasīt visu rakstu
2011-08-22

NicePlace piedalās Mūsdienu amatniecības gadatirgū Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Lai reaģētu uz Latvijas amatnieku radošo izpausmju pieaugošo daudzveidību, vasaras izskaņā −

Lasīt visu rakstu
2011-08-22

NicePlace sociālajos tīklos

Brīnumi tomēr notiek, un NicePlace ir iemājojis arī virtuālajā realitātē − sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

Lasīt visu rakstu
2011-08-14

Iemīļoti dizaini jaunos priekšmetiskos veidolos

Šajā pavasarī tapušajiem jaunajiem NicePlace produktiem − kantainajiem magnētiem − ir papildinājums. Pircēju iemīļotie dizaini tagad iegādājami arī šādu magnētu veidā. Atgādinām, ka 50x50 mm izmēra magnēti ir no kartona, taustei patīkami un, lai kalpotu ilgāk, to virsma ir aizsargāta ar matētu laminātu.

Lasīt visu rakstu
2011-08-06

NicePlace tirdziņā Rīgā, Esplanādē

Divas nedēļas − no 8. līdz 21. augustam − katru dienu no plkst. 10.00−20.00 NicePlace gaida jūs ciemos Rīgas 810, jubilejai un ne tikai veltītajā amatnieku un citu jauku un interesantu preču tirdziņā Rīgā, Esplanādē.

Lasīt visu rakstu
2011-08-02

Bērnu krekli beidzot ir klāt!

Mums pašiem pat neticas, taču esam to paveikuši − NicePlace plauktos beidzot ir arī īpašie bērnu krekli! Kreklus konceptuāli varam iedalīt zēniem un meitenēm domātajos. To nosaka ne tikai kreklu dizains, bet arī forma. Mazajām dāmām paredzētie krekli ir ar sievišķīgu piegriezumu, tāpat kā lielajām dāmām.

Lasīt visu rakstu
2011-07-31

NicePlace darba automobilis

NicePlace ir ticis pie, mūsuprāt, ļoti piemīlīga un mums piestāvoša darba automobiļa. Turpmāk Vivita, kura ir atbildīgā persona par pasūtījumiem, vai arī kāds cits no mums NicePlace lietas līdz Jums nogādās ar fotogrāfijās redzamo auto :)

Lasīt visu rakstu
2011-07-30

NicePlace aicina uz vēsturisko filmu skati Cēsīs

Arī šogad NicePlace atbalsta Cēsīs notiekošo vēsturisko filmu skati, kas šogad norisināsies no 12. līdz 14. augustam ar nosaukumu „Femina in medio aevo” (Sieviete viduslaikos − latīņu val.) Cēsu viduslaiku pilī un pils dārzā.

Lasīt visu rakstu
2011-07-05

NicePlace viesmākslinieku pastkartes

Nododam jūsu vērtējumam mākslinieču māsu Penču, mūsuprāt, mīlīgi un asprātīgi veidotās  pastkaršu sērijas „Bebri” (Dita Pence) un „Dari pats!” (Anta Pence). Vairāk kā 80 tūkstošu bebru ir atzinuši Latviju par jauku vietu un līdz ar to godam nopelnījuši atrasties uz NicePlace pastkartēm Ditas interpretācijā. Jo interesantāka un apspēles cienīga ir šo dzīvnieku atrašanās pašā Rīgas centrā − Operas kanālā.  Savukārt Antas veidotā pastkaršu sērija „Dari pats!” ir daudzfunkcionāla: varat šīs pastkartes izmantot kā izšuvumu paraugus un izgatavot sev, piemēram, adatu spilventiņu vai tml.; varat paši iesaistīties pastkartēs redzamajās darbībās. Vārdusakot − dariet paši pēc jūsu izvēles! :)

Lasīt visu rakstu
2011-06-27

NicePlace plauktos atgriezušās krūzes

Jau kādu laiku NicePlace krūžu plauktiņš bija teju vai tukšs, bet mēs esam labojušies! Patreiz tajā gozējas krūzes ar piecu veidu jaunām apdrukām (ja pieskaita jau nedaudz agrāk tapušo krūzi Jūrmalai − sešu veidu).

Lasīt visu rakstu
2011-06-20

Skaistus jo skaistus svētkus mums visiem!

Klāt svētku nedēļa un beidzamās darba dienas pirms skaistākajiem un latviskākajiem gada svētkiem − Vasaras saulgriežiem.

Lasīt visu rakstu
2011-06-09

NicePlace vasaras sezonā iemitinājies Jūrmalā

Pateicoties Jūrmalas Kultūras centra laipnajam piedāvājumam, NicePlace vasaras sezonā ir ticis pie savas tirdzniecības vietas Jūrmalā (Majoros). Jau no 1. jūnija esam atrodami skvēriņā pie jau minētā kultūras centra, kas ir tāds kā Jomas ielas (Jūrmalas centrālās un populārākās gājēju ielas) paplašinājums.

Lasīt visu rakstu
2011-06-05

NicePlace biznesa laikrakstā un žurnālā

Maija beigās zvaigžņu stāvoklis salikās tā, ka kopā nopērkamajā komplektā − gan avīzē „Dienas Bizness”, gan biznesa žurnālā „Lietišķā Diena” − bija sastopams NicePlace.

Lasīt visu rakstu
2011-05-27

Jaunas grāmatzīmes NicePlace kolekcijā

Par grāmatzīmju papildinājumu NicePlace ir īpašs prieks, jo tas nozīmē, ka cilvēki joprojām lasa grāmatas. Vismaz mēs tā ceram. Dažas, ar īpaši iecienītiem motīviem, jau ir piedzīvojušas papildu druku, taču − vairāk par no jauna tapušajām.

Lasīt visu rakstu
2011-05-20

NicePlace „vecās” kolekcijas T kreklu izpārdošana

NicePlace aktīvi darbojas pie sortimenta atjaunināšanas/paplašināšanas. Līdz ar to daļai no „vecās” kolekcijas T krekliem, ar kuriem NicePlace uzsāka savu darbību, ir izpārdošanas cena − Ls 4.95

Lasīt visu rakstu
2011-05-18

NicePlace lietām „jauni plaukti” Rīgā, Liepājā un Cēsīs

NicePlace sadarbības partneru skaits tikai pieaug un pieaug, par ko mums, protams, ir liels prieks.

Lasīt visu rakstu
2011-05-16

NicePlace lietas Kobē, Japānā

NicePlace ir izgājis ārpus Latvijas robežām un daži no mūsu ražojumiem − pastkartes, grāmatzīmes un krūžu paliktņi − ir nopērkami arī Japānas pilsētā Kobē.

Lasīt visu rakstu
2011-05-14

Par NicePlace raksta arī novados

NicePlace priecājas, ka mūs pamana ne tikai galvaspilsētas preses vai radio pārstāvji, bet arī ārpus Rīgas. Jo mūsu darbības pamatprincips ir: Latvija. Nice place.

Lasīt visu rakstu
2011-05-11

Jauna veida blociņi NicePlace lietu klāstā

NicePlace ražojumu klāsts kļuvis vēl plašāks. Jaunpienācēji šoreiz ir vēl viena veida piezīmju blociņi − nedaudz, ja tā var teikt, smalkāki nekā jau esošie ar uzlīmēm. Šos blociņus rotā trīs veidu tiešā apdruka gan uz priekšējā, gan aizmugurējā vāka un tie ir sānos sasienami ar atlasa lentīti.

Lasīt visu rakstu
2011-05-10

NicePlace 2011. gada Muzeju nakts pasākumos Rīgas pilī

Muzeju naktī, kas notiks no 14. uz 15. maiju ar moto „Kaimiņi”, jau otro reizi piedalīsies arī NicePlace.

Lasīt visu rakstu
2011-05-05

NicePlace aicina uz krāšņākajiem Livonijas svētkiem Cēsīs un Āraišos

NicePlace, kā vieni no ilggadējiem viduslaiku aktivitāšu atbalstītājiem, visus interesantu, izglītojošu un aktīvu brīvdienu tīkotājus aicina uz krāšņākajiem šā gada Livonijas svētkiem divu dienu garumā − Pils dienu Wendenē (Cēsīs) un Dabas dienu Āraišos.

Lasīt visu rakstu
2011-04-25

NicePlace T kreklu kolekcijas jaunumi

Nu re, jaunie dizaini, ar kuru pastkaršu versijām mēs iepazīstinājām, sūtot Lieldienu sveicienus (skatīt, šeit ), − „Time for Riga” un „Latvija. Rīga. NicePlace” − arī uz krekliņiem! Kaut kā bijām iesēdušies uz jau esošajiem dizainiem un krietnu brīdi NicePlace kreklu kolekcija nebija atjaunota, izņemot sadarbībā ar LNVM tapušos T kreklus. Mēs labojamies. Vienīgi sāk nepārprotami dominēt tumši pelēkie krekli... Bet tie ir tik labi saskaņojami ar teju visām apdrukas krāsām, ka izvēlamies tos atkal un atkal.

Lasīt visu rakstu
2011-04-22

Jaukas Lieldienas!

 

Lasīt visu rakstu
2011-04-21

Papildinājums NicePlace iecienītākajai pastkaršu sērijai

Solījām un arī nemānamies − papildinājums NicePlace iecienītākajām pastkartēm uz Līgatnē ražotā atkārtoti pārstrādātā papīra ir klāt.

Lasīt visu rakstu
2011-04-12

NicePlace pavasara aktivitātes

Esam radījuši jaunas lietas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM). Taču, lai nešķistu, ka NicePlace ir pārtapis tikai muzeja suvenīru ražotājos, ar prieku rādām jums, ko esam sastrādājuši „īstā” NicePlace plauktu papildinājumam.

Lasīt visu rakstu
2011-04-11

NicePlace suvenīru jaunumi sadarbībā ar LNVM

Pēc garās ziemas un ieilgušās pavasara gaidīšanas, mēs esam saaktivizējušies ne pa jokam. Šonedēļ NicePlace piedalās vairākos ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM) saistītos pasākumos − informācijas dienās −, un galvenais dalības iemesls ir sadarbībā ar LNVM topošo suvenīru plašs papildinājums. Ir tapušas 20 jaunas pastkartes, gan papildinot pircēju iemīļoto sēriju „Latvijas dārgumi”, gan ir NicePlace suvenīru klāstā līdz šim nebijušas nelielas dāvanu kartītes, gan arī ļoti interesantu un šarmantu vēsturisku pilsētskatu reprodukcijas. Krūžu paliktņu kolekcija kļūs bagātāka ar 6 jauniem piedāvājumiem. Gluži jauni suvenīri NicePlace un LNVM sadarbībā ir 12 magnētu sērija un 4 veidu blociņi, kas tapuši no Līgatnes papīrfabrikā no atkārtoti pārstrādātām izejvielām ražota papīra.

Lasīt visu rakstu
2011-03-01

Literārie suvenīri sadarbībā ar 1/4 Satori

NicePlace sadarbībā ar kultūras un patstāvīgās domas portālu 1/4 Satori izveidojuši literāro suvenīru sēriju ar divu iespaidīgu klasiķu − Raiņa un Nīčes − izteicieniem.

Lasīt visu rakstu